ابزار شخصی
اینجا هستید: خانه » اخبار » تقويت كننده ها ی جنسی در عطاری ها
جهت‌یابی
 
عملیات مدرک

تقويت كننده ها ی جنسی در عطاری ها

« 43 درصد مردان و 31 درصد زنان ايراني به اختلالات جنسي دچارند . » همين جمله كافي است تا بازار داغ عطاري ها مدعيان فروش داروهاي تقويت قواي جنسي و عمومي بدن ٬ رونق بگيرد يا بعبارتي بازار مكاره شود

 

« 43  بسياري از مردم و بويژه جوانان در شرف ازدواج يا همه افراد متاهلي كه به مشكل ارتباط زناشويي با همسر خود دچار ميشوند ٬ سوال هاي پاسخ داده نشده فراواني دارند كه با وجود نبود يا كمبود امكانات مشاوره و راهنمايي هاي عملي در كشور ٬ راهي مغازه هاي بدون نظارت كنار خيابان ميشوند كه پزشكان را در اين زمينه به هيچ وجه قبول ندارند و بدون اجازه معتبر براي بيماران ٬ انواع توصيه هاي پزشكي و تقويتي را با تحويل انواع مكمل ها ارايه مي كنند . جالب است بدانيد كه به جز تركيبات دارويي گياهي كه برخي از عطاري ها درست مي كنند و به خورد مردم  از همه جا بي خبر مي دهند ٬تنوع اين داروهاي تركيبي هم بر اساس گياه به كار رفته زياد است افشره گل سرخ از جمله مواردي است كه يا به صورت آماده يا سفارشي براي تقويت قواي جنسي و رفع مشكلات آن براي افراد تجويز مي شود . بطور مثال جينسنگ يا گياه جواني ادعا ميشود كه تقويت كننده عمومي بدن و حاوي هورمون هاي جنسي انسان است . اين در حالي است كه افراد مبتلا به پرفشاري خون نبايد از اين گياه استفاده كنند يا همراه نوشابه ها و چاي و قهوه نبايد مصرف شود . اما كدام عطاري اين موضوع را به شما ميگويد؟

روانشناسان بر اين باورند كه مشكلات رفتاري و نبود امكانات مشاوره و وابستگي به موادي مانند سيگار و مخدرهاي دارويي و غير دارويي ٬ از عوامل بروز مشكلات جنسي مي باشند .

بنابراين سنگ بناي درمان اختلالات جنسي ٬ مشاوره با روانشناس و روان پزشك و در صورت نياز مراجعه به متخصص اورولوژي يا متخصص بيماري هاي زنان است . اما در اين ميان مسووليت هاي معاونت دارو  غذاي وزارت بهداشت مي ماند كه اين موضوع ٬ به طور قطع از دغدغه هاي ايشان است ولي با توجه به آيين نامه ها و قوانين به حق سفت و سخت دارويي شيميايي و وجود كارخانه هاي داروسازي ٬ بايد هر چه سريعتر فكري به حال عطاري ها و دارو فروش هاي سنتي انجام گيرد .

                                                                               منبع : هفته نامه سلامت


راه اندازی شده با پلون، سامانه مدیریت محتوای متن‌باز

این سایت با استانداردهای زیر مطابقت دارد: